Pomoc w sprzedaży nieruchomości

Profesjonalna i obiektywna wycena

Proces sprzedaży nieruchomości

Proces sprzedaży nieruchomości jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Dlatego poniżej przedstawiamy nasz sprawdzony schemat działania, a w nim kilka wskazówek, o czym należy pamiętać przed wystawieniem swojego mieszkania czy też domu na sprzedaż.

Due-dilligence

Przystępując do procesu sprzedaży nieruchomości zaczynamy od tego, co będzie najważniejsze dla twoich klientów – kupujących, a zarazem niezbędne do szczęśliwego sfinalizowania całej transakcji. Zaczynamy od sprawdzenia nieruchomości pod kątem prawno-podatkowym (tzw. due-dilligence) i skompletowania dokumentacji nieruchomości potrzebnej do jej sprzedaży. Dopiero po ocenie stanu prawnego wiadomo, czy można przystąpić do czynności sprzedaży, czy może należy zacząć od uregulowania stanu prawnego nieruchomości, w czym również pomagamy.

Profesjonalna wycena

Bardzo ważnym krokiem przed sprzedażą nieruchomości jest jej profesjonalna i obiektywna wycena. Często przy szacowaniu wartości swojego mieszkania sugerujemy się cenami podobnych nieruchomości wystawionych na sprzedaż na portalach internetowych. Należy jednak pamiętać, że jest to kwota za jaką chciano sprzedać nieruchomość, a nie za jaką ostatecznie sprzedano. Jest to często bardzo duża różnica, dochodząca nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlatego my korzystamy z pomocy rzeczoznawcy majątkowego, który sporządza wycenę nieruchomości, opierając się na faktycznych cenach sprzedaży po jakich dokonano transakcji. Należy pamiętać, iż często poprawna wycena może bardzo przyśpieszyć proces sprzedaży nieruchomości, a jak każdy z nas wie, czas to pieniądz. Im szybciej dojdzie do transakcji, tym szybciej przestaniesz ponosić koszty związane z mieszkaniem (np. miesięczny czynsz) i zaczniesz realizować swoje nowe plany.

Sesja fotograficzna

Kolejnym krokiem jest profesjonalna sesja fotograficzna. Pamiętajmy, że większość z nas kupuje najpierw oczami. Twoje zdjęcie spośród tysiąca innych wystawionych na tym samym portalu musi się czymś wyróżniać. Dlatego jeśli chcesz być krok przed innymi, zadzwoń do nas. Ania i Dorota uczestniczyły w kursach związanych z fotografią nieruchomości i uchwycą na zdjęciu to, co w twoim mieszkaniu lub domu jest najpiękniejsze. Pomożemy Ci również w sporządzeniu opisu nieruchomości, który jest równie ważny jak zdjęcia.

Portale ogłoszeniowe

Gdy już jesteś gotowy na wystawienie swojej oferty, warto dowiedzieć się, które portale internetowe cieszą się największym powodzeniem w danej okolicy. Prowadząc biura sprzedaży nie opieramy się jedynie na statystykach, lecz również na własnym doświadczeniu.

Prezentacja

Kolejnym krokiem jest odpowiednia prezentacja nieruchomości. Tu podpowiemy Ci, jak profesjonalnie przygotować się do wizyty potencjalnych nabywców twojego mieszkania. My już wiemy, co przyciąga ich uwagę, a co zniechęca do zakupu.

Negocjacje

Po znalezieniu potencjalnego nabywcy, będziemy uczestniczyć w ostatecznych negocjacjach oraz pomożemy sporządzić Ci przedwstępną umowę sprzedaży. Jeśli nabywca Twojej nieruchomości chce zaciągnąć kredyt hipoteczny możemy sprawdzić jego zdolność kredytową, abyś miał pewność, że jest to pewny klient.

Umowa kupna/sprzedaży

Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego oraz przekazanie nieruchomości. Zorganizujemy zawarcie umowy oraz przygotujemy dla Ciebie protokół zdawczo-odbiorczy oraz podpowiemy, jakie czynności należy jeszcze wykonać wspólnie z nabywcą twojej nieruchomości.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Pamiętaj, że z naszych usług możesz skorzystać kompleksowo lub wybrać te, które Cię najbardziej interesują.

KONTAKT Z NAMI

Sprawdź również

Obsługa prawna transakcji

Obsługa prawna transakcji

Przejdż bezpiecznie przez cały proces zakupu lub sprzedaży nieruchomości. Czytaj więcej

fotografia nieruchmości

Fotografia nieruchomości

Dobrze zrobione zdjęcia to podstawa udanego procesu sprzedaży. Czytaj więcej

kredyt na zakup domu, mieszkania

Doradztwo kredytowe

Pomożemy Ci uzyskać kredyt na zakup, remont lub wykończenie mieszkania. Czytaj więcej