Zaciągnięcie kredytu na budowę domu różni się nieco od przyznania kredytu na zakup już istniejącej nieruchomości. Jest to proces bardziej skomplikowany, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami, jak się do niego przygotować.

Zakup działki

Jeśli myślisz o zaciągnięciu kredytu na budowę domu, najważniejszym i dość logicznym warunkiem jest posiadanie działki budowlanej. Jeśli już posiadasz grunt, bank potraktuje go jako Twój wkład własny. Natomiast jeśli myślisz o zaciągnięciu kredytu zarówno na zakup działki, jak i budowę domu, pamiętaj, że nie da się tego zrobić jednym wnioskiem kredytowym. O szczegóły możesz dopytać naszego doradcy.

Uzyskanie pozwolenia na budowę oraz zatwierdzenie projektu budowlanego

Przed złożeniem wniosków kredytowych do banków należy posiadać pozwolenie na budowę oraz zatwierdzony projekt budowlany. Banki wymagają również wielu innych dokumentów, jak np. założony dziennik budowy. Na spotkaniu z naszym doradcą otrzymasz szczegółową listę dotyczącą dokumentacji, jaką należy zgromadzić przed wizytą w banku.

Kosztorys z harmonogramem prac budowlanych

Bardzo ważnym elementem, bez którego bank nie rozpatrzy wniosku o kredyt budowlano-hipoteczny, jest kosztorys z harmonogramem prac budowlanych. W dokumencie tym należy między innymi oszacować wysokość kosztów, które będą poniesione w trakcie budowy na poszczególne prace i materiały.
Przy tworzeniu takiego kosztorysu pomoże Ci nasz wyspecjalizowany w tej dziedzinie doradca – Dorota Mientka, która ma za sobą studia o specjalności gospodarowanie przestrzenią i nieruchomościami oraz ukończyła warsztaty praktyczne dotyczące czytania kosztorysów i projektów budowlanych.

Złożenie wniosków kredytowych

Jeśli już jesteś posiadaczem działki budowlanej oraz masz przygotowane wszystkie potrzebne dokumenty, zdaj się na profesjonalizm naszych doradców. Oni zajmą się złożeniem Twoich wniosków do banków oraz będą na bieżąco informować Cię o kolejnych krokach.