Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak przygotować się do tak ważnego kroku, jakim jest nabycie nieruchomości.

Najpierw finanse

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego mieszkania, warto dokładnie przeliczyć swoje finanse oraz zbadać zdolność kredytową. Nie należy tracić czasu na szukanie niewłaściwej nieruchomości, bo może się okazać, że stać Cię na to, aby pozwolić sobie na dodatkowe 5 mkw.
W takiej sytuacji warto skorzystać z usług naszego doradcy kredytowego, który fachowym okiem spojrzy na Twoje możliwości finansowe. Trzeba pamiętać, że z zakupem nieruchomości oraz z zaciągnięciem kredytu hipotecznego wiąże się dużo wydatków, z których często możemy sobie nie zdawać sprawy. Należy również wziąć pod uwagę to, że jeśli kupujesz mieszkanie od dewelopera, to w najbliższym czasie będziesz również potrzebował środków na jego wykończenie, a może nawet na projekt aranżacji Twojego wymarzonego wnętrza. Pamiętaj, że warto podejmować świadome decyzje.

Później nieruchomość

Jeśli już wiesz, w jakim przedziale cenowym możesz poruszać się, poszukując mieszkania, warto zwrócić uwagę na inne kwestie.
O czym należy pamiętać przy wyborze mieszkania?

Lokalizacja – mówi się, że jest to najważniejszy czynnik, którym kierują się ludzie przy zakupie własnego mieszkania. Od jego położenia zależał będzie Twój rytm dnia. Należy się zastanowić, co jest dla Ciebie naprawdę ważne: szybki dojazd do pracy czy odległość od szkoły Twoich dzieci, a może wolisz poświęcić więcej czasu na dojazdy w zamian za spokojną okolicę na obrzeżach miasta? Każdy ma inne potrzeby, dlatego podejmij tę decyzję świadomie i racjonalnie.

Ekspozycja pomieszczeń na strony świata – zwróć uwagę na to, jaki styl życia prowadzisz. Czy wracasz dość wcześnie z pracy i chcesz jeszcze nacieszyć się słońcem? W takim przypadku najlepsze będzie dla Ciebie mieszkanie od zachodniej strony świata. A może kupujesz nieruchomość inwestycyjnie i nasłonecznienie nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia? Wtedy lepiej skupić się na rozmieszczeniu pomieszczeń i funkcjonalności mieszkania. Przy takich wyborach również Ci pomożemy.

Rozkład pomieszczeń w mieszkaniu – zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowania wymagań i upodobań naszych klientów. Jedni wolą przestrzeń, a inni lepiej się czują w mniejszych pomieszczeniach lub zależy im na większej liczbie niezależnych pokoi. Dlatego trzeba pamiętać, że jedno mieszkanie można zaaranżować na kilka sposobów. Nasi doradcy ukończyli kurs aranżacji wnętrz, dzięki czemu będą mogli pomóc Ci w doborze jak najbardziej funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń.

W zakładce Aktualnie w ofercie znajdziesz sprawdzone oferty z obsługiwanych przez nas inwestycji deweloperskich.