Na czym polega dofinansowanie z programu MdM?

Przy zakupie mieszkania możesz otrzymać jednorazowe dofinansowanie, które traktowane jest jako Twój wkład własny (minimum 10% wkładu własnego wymagane jest przez każdy bank udzielający kredytów hipotecznych).

Aby skorzystać z programu MdM, mieszkanie, które chcesz kupić, musi być Twoją pierwszą nieruchomością (ta zasada nie dotyczy osób posiadających co najmniej trójkę dzieci). Kolejnym warunkiem, który należy spełnić, aby móc ubiegać się o dofinansowanie, jest sfinansowanie minimum 50% ceny mieszkania kredytem hipotecznym, zaciągniętym przynajmniej na 15 lat.

Kto może skorzystać z dofinansowania z programu MdM?

singiel – nieprzekraczający 35. roku życia (jeśli nie posiada zdolności kredytowej, może przystąpić do kredytu z inną, nawet niespokrewnioną osobą);
małżeństwo – jeśli jeden ze współmałżonków nie przekroczył 35. roku życia;
małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca troje dzieci – bez ograniczeń wiekowych.

Jaka jest wysokość dopłaty?

10% *podstawy wyliczenia – jeśli nie masz dzieci;
15% *podstawy wyliczenia – jeśli wychowujesz jedno dziecko;
20% *podstawy wyliczenia – jeśli wychowujesz dwoje dzieci;
30% *podstawy wyliczenia – jeśli wychowujesz troje lub więcej dzieci oraz dodatkowo 5% *podstawy wyliczenia, jeśli w ciągu 5 lat od dnia zakupu nieruchomości urodzi Ci się trzecie dziecko.

Dokładną wysokość dofinansowania wyliczy dla Ciebie nasz doradca.

Jaką maksymalną powierzchnię może mieć nieruchomość?

Aby móc skorzystać z programu MdM, PUM mieszkania (powierzchnia użytkowa mieszkalna) nie może przekroczyć 75 mkw., natomiast jeśli wychowujesz troje lub więcej dzieci – 85 mkw. Jeśli chodzi o uzyskanie dofinansowania na zakup domu, jego powierzchnia nie może przekroczyć 100 mkw., jeśli posiadasz co najmniej trójkę dzieci – 110 mkw.

Co należy zrobić, żeby uzyskać dofinansowanie?

Niezwłocznie umów się z naszym doradcą finansowym, który pomoże Ci uzyskać środki z dofinansowania oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Pamiętajmy również, że nie wszystkie nieruchomości klasyfikują się do programu Mieszkanie dla Młodych. Dlatego też radzimy przed wyborem mieszkania umówić się na bezpłatne konsultacje z naszymi doradcami, którzy dokładnie omówią z Tobą zasady korzystania z programu MdM.

mdm